O firmie

Historia LUBAR bloczkiem betonowym się toczy 👈

Lucjan i Barbara – od początkowych liter imion założycieli naszej firmy pochodzi nazwa LUBAR. W 1989 roku razem ze swoimi synami rozpoczęli oni produkcję bloczków betonowych. Od tego czasu wiele się zmieniło.

Przez 32 lata funkcjonowania na rynku budowlanym z rodzinnej manufaktury staliśmy się jedną z największych hurtowni budowlanych na Śląsku:

Bez zmiany pozostało jednak nasze podejście do budowy – nieustannie cieszy nas każda, nawet ta najmniejsza, której możemy być częścią, dostarczając sprawdzone materiały budowlane. Dzięki temu mamy możliwość udziału w projektach, których realizacja jest dla wielu naszych Klientów spełnieniem życiowych marzeń.

Sami również budujemy – zgrany zespół pracowników oraz partnerskie relacje z naszymi Klientami.

Współpraca z LUBAR to spokojna głowa o materiały budowlane 👍

Budowa bez stresu? Naszym Klientom nie grozi zamartwianie się o materiały budowlane. Prowadzimy ich od fundamentów po dach przez wybór optymalnych rozwiązań. Dzięki temu realizacja inwestycji staje się ekscytującym przedsięwzięciem – bez względu na to czy dotyczy osiedla, hotelu, domu, garażu czy altany w ogrodzie.

Budowa bez przepłacania? W LUBAR oferujemy materiały do budowy naszej własnej produkcji, jak i polskich i zagranicznych marek. Z większością naszych partnerów handlowych współpracujemy od wielu lat. Możemy więc zaoferować naszym Klientom korzystne warunki zakupu proponowanych produktów.

Budowa bez przestojów? Decydując się na LUBAR, nasi Klienci mają pewność, że zamówione materiały wykończeniowe lub budowlane dotrą pod wskazany adres na czas. Dzięki temu prace będą mogły przebiegać sprawniej, co pozwoli szybciej cieszyć się z zakończonego remontu czy z własnych „czterech ścian”, a nam z kolejnego zadowolonego Klienta.

Nasz zespół to fachowcy oraz pasjonaci – swojej pracy i nie tylko 👇

LUBAR to ludzie. Wiele naszych pracowników może pochwalić się kilkunastoletnim stażem pracy w naszej firmie! Mamy wspólne zamiłowanie do tego, co robimy. Słychać to nawet podczas rozmów przy kawie w firmowej kuchni. Jesteśmy zawsze „na bieżąco” i w temacie – stale uczestniczymy w szkoleniach branżowych, poszerzając naszą wiedzę. Dzięki temu możemy obsługiwać naszych Klientów jeszcze lepiej.

Oprócz tego uwielbiamy… wypieki, najlepiej te domowe 😉 Częstowanie nimi kolegów z pracy przy okazji świętowania urodzin czy sukcesów osobistych to nasza słodka "lubarowa" tradycja. A poza pracą? Tak samo jak nasi Klienci mamy jeszcze inne zainteresowania, tj. szycie, piłka nożna, wyczynowa jazda na rowerze, wędkowanie, podróże, nurkowanie czy naprawa zabytkowych, wojskowych samochodów.

Nie lubimy stać w miejscu, więc stawiamy na rozwój 👌

Zgadzamy się ze stwierdzeniem, że brak rozwoju to cofanie się, dlatego rozwijamy się nieustannie.

  • Budowa nowego biurowca naszej centrali w Rybniku
  • Otwarcie Działu Ogrody
  • Zakup węzła betoniarskiego w Łaziskach Górnych
  • Automatyzacja betoniarni w Rybniku
  • Stworzenie oddziałów w Gorzycach, Jaworznie, Pilchowicach i Tarnowskich Górach
  • Sukcesywna wymiana i rozbudowa floty samochodów transportowych
  • Utworzenie spółki LUBAR Prefabrykacja

To tylko niektóre z naszych inwestycji.

Najnowszą jest sklep internetowy LUBAR, w którym znajdziesz kilkanaście tysięcy oferowanych przez nas produktów. Umożliwia on szybkie, wygodne oraz bezpieczne zakupy. Dzięki temu zamówisz materiały remontowe i budowlane, a nawet stal zbrojeniową czy beton konstrukcyjny, zaopatrując swoją budowę „od a do z” bez wychodzenia z domu.

Niezależnie jednak od tego, jaką formę współpracy wybierają nasi Klienci – stacjonarnie lub online – mają pewność, że LUBAR to partner na „mur-beton” 😊